Poradnik

Jak wysłać tanio paczkę krajową?

Serwisy ogłoszeniowe zachęcają do sprzedawania. To wymaga dostarczenia produktu zamawiającemu. Sklepy internetowe umożliwiają zakup dając jednocześnie możliwość zwrotu towaru. Takie rozwiązania sprawiają, że coraz więcej osób korzysta z usług firm kurierskich. Jak tanio wysyłać paczki?

TANIE WYSYŁKI KURIERSKIE

Myśląc o wysłaniu przesyłki do głowy przychodzą nam co najmniej dwa rozwiązania. Skorzystanie z usług firmy kurierskiej lub udanie się na pocztę. Wybierając to pierwsze możemy skorzystać z wielu firm, w tym między innymi z DHL, UPS, DPD, FEDEX. Decydując się na wysłanie paczki pocztą, zmuszeni jesteśmy do udania się do odpowiedniej placówki, gdzie często witają nas długie kolejki.

Wybranie opcji kurierskiej wydaje się więc być dla nas wygodniejszym rozwiązaniem. Możemy też liczyć na szybką dostawę, co dla wielu odbiorców paczki jest sprawą bardzo istotną.

Firmy kurierskie oferują szybką realizację zleceń. W zależności od wyboru przewoźnika spodziewać należy się różnych cen, opłat za usługi dodatkowe czy nawet terminu zwrotu pobrania. Nie mając do czynienia na co dzień z wysyłkami, chęć wykonania zlecenia przypominać może działanie jak we mgle. Nie znamy bowiem ani procedur, ani cennika, dlatego często nie zdajemy sobie sprawy, czy cena za przesyłkę jest atrakcyjna.

Chcąc wysłać tanio przesyłkę kurierską warto dlatego skorzystać z usług firmy brokerskiej. Kim są brokerzy kurierscy?

Broker usług kurierskich to pośrednik między nadawcą przesyłki a firmą kurierską. W swojej ofercie posiada on usługi co najmniej kilku przewoźników, z którymi ma podpisane umowy. Jeśli chcemy wysłać paczkę nie musimy, jako nadawcy podpisywać żadnych umów, ani też deklarować minimalnej ilości paczek, jakie będziemy wysyłać w ciągu miesiąca. Co więcej, logując się w panelu użytkownika i wpisując niezbędne dane, w tym wagę i wymiary paczki oraz dane odbiorcy, poznamy koszty nadania paczki przewoźników mogących ją dostarczyć. Dzięki temu możemy wybrać usługę najbardziej dla nas atrakcyjną. To znacznie przyjemniejsze i prostsze rozwiązanie, z którego warto korzystać zawsze wtedy, gdy chcemy wysłać paczkę krajową a nawet międzynarodową.

CO WPŁYWA NA CENĘ PRZESYŁKI?

Koszt wysyłki uzależniony jest przede wszystkim od jej wagi i gabarytów. Warto wiedzieć, że każda firma kurierska ma wytyczoną maksymalną wagę paczek standardowych. I tak na przykład:

DPD i Fedex za paczki standardowe rozumie przesyłki do 50 kg.,

UPS – do 70 kg.,

DHL – do 31,5 kg.

Każda nadawana przesyłka jest automatycznie ubezpieczana. Różne są jednak wartości ubezpieczeń w poszczególnych firmach kurierskich:

Fedex – do 50 zł.,

UPS – do 323 zł.,

DHL – do 500 zł.,

DPD – do 1000 zł.

Jeśli więc wysyłamy produkty bardziej wartościowe można wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Więcej o ubezpieczeniach przesyłek kurierskich przeczytasz tutaj.

Na końcową cenę paczki wpływ mają również usługi dodatkowe. Często nie są one wysokie, za to usprawniają dostawę czy oczekiwanie na przesyłkę. Usługą dodatkową jest między innymi pobranie, a więc płacenie za paczkę przy odbiorze,

zwrot dokumentów,

doręczenie w sobotę,

doręczenie do godziny 9 i 12,

ubezpieczenie dodatkowe.

Więcej o dodatkowych usługach kurierskich przeczytasz tutaj.

Wciąż zastanawiasz się, jak tanio wysyłać paczki krajowe i międzynarodowe? Zajrzyj do porównywarki cenowej FastPost. Przekonaj się, jak proste jest nadawanie przesyłek. Korzystaj ile i kiedy chcesz. Z gwarancją sprawnej realizacji każdego zlecenia.

Polecane artykuły
Poradnik

Przesyłka kurierska na Litwę.

Poradnik

Wysyłka paczek kurierem do Irlandii.

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?

Poradnik

Jak wysłać paczkę kurierem do Holandii?