Firmy kurierskie

InPost – przesyłki kurierskie i paczkomatowe

Korzystanie z usług kurierskich stanowi obecnie duże udogodnienie. Zdarza się jednak tak, że, z racji wykonywanej pracy, nie jesteśmy w stanie odebrać przesyłki w godzinach, w których pracują kurierzy. Co wtedy? Dobrą propozycją okazuje się usługa, jaką oferuje InPost. Odbiór przesyłki w Paczkomacie to rozwiązanie, z którego korzysta dziś wiele zapracowanych osób.

WYMIARY GABARYTÓW PACZEK W INPOST

Cena przesyłki w InPost zależy od jej gabarytu. Swoją ofertę przewoźnik podzielił na 4 rodzaje:

  • gabaryt A – maksymalne wymiary: 80x380x640 mm
  • gabaryt B – maksymalne wymiary: 190x380x640 mm
  • gabaryt C – maksymalne wymiary: 410x380x640 mm
  • gabaryt D – maksymalne wymiary 500x500x800 mm.

W ramach usługi InPost nadawca przesyłki może również wybrać dodatkowe opcje, w tym ubezpieczenie przesyłki do 5, 10 lub 20 tysięcy zł., zwrot pobrania, odbiór przesyłki przez kuriera, zwrot do nadawcy. Decydując się na nadanie przesyłki za pośrednictwem InPost do wyboru mamy sposób przekazania paczki. Może ona zostać dostarczona do Paczkomatu przez nadawcę, może też odebrać ją kurier w podanym przez nadawcę miejscu.

JAK NADAĆ PACZKĘ W PACZKOMACIE INPOST?

Paczka może zostać nadana bezpośrednio z Paczkomatu InPost. W tym celu należy udać się do wybranego punktu. Bardzo ważne jest to, by znać numer telefonu odbiory, bowiem komunikaty związane z realizacją zlecenia są mu przekazywane drogą smsową. Często potrzebne jest również wpisanie adresu mailowego.

Postępując zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie możemy nadać paczkę. Jeśli chcesz zapłacić kartą upewnij się czy maszyna ma taką możliwość.

Po opłaceniu przesyłki Paczkomat otwiera skrytkę, do której należy włożyć paczkę zgodną z zaznaczonym gabarytem. Nadawca i odbiorca otrzymują powiadomienie stanowiące potwierdzenie nadania przesyłki. Czas dostawy paczki wynosi średnio 2 dni.

JAK ODEBRAĆ PACZKĘ W PACZKOMACIE?

Nadana za pośrednictwem InPost paczka może zostać dostarczona pod wskazany adres, także do wybranego Paczkomatu. Wybierając tę drugą opcję dostawy w czasie składania zlecenia należy podać lokalizację wybranego Paczkomatu. System powiadomień InPost informuje odbiorcę o nadaniu paczki oraz o tym, że paczka została dostarczona do urządzenia.

Na odbiór przesyłki z Paczkomatu mamy 48 godzin. Po tym czasie, jeśli paczka nie zostanie odebrana, kurier InPost wyciąga ją i przewozi do oddziału, gdzie czeka ona na odbiór przez kolejne 3 dni.

Wraz z komunikatem informującym o tym, iż przesyłka znajduje się w Paczkomacie odbiorca otrzymuje 6 cyfrowy kod odbioru, który wraz ze swoim numerem telefonu należy wprowadzić na ekran urządzenia podczas odbioru przesyłki. Po ich podaniu skrytka z paczką otwiera się.

JAK ODEBRAĆ PRZESYŁKĘ POBRANIOWĄ?

Jeśli przesyłka została opłacona z góry podczas jej odbioru wystarczy podać swój numer telefonu oraz 6 cyfrowy kod wygenerowany przez system i przesłany w chwili dotarcia przesyłki do Paczkomatu. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na przesyłkę pobraniową przed jej odebraniem z Paczkomatu musimy najpierw uregulować płatność. A można to zrobić na dwa sposoby:

Paczkomat Inpost.pl
Paczkomat Inpost.pl

płatność kartą – Paczkomaty InPost wyposażone są często w terminale płatności, dlatego podczas odbioru przesyłki poza podaniem numeru telefonu oraz 6 cyfrowego kodu odbioru postępując zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na ekranie urządzenia można uregulować płatność przy użyciu karty. Po opłaceniu przesyłki skrytka z jej zawartością otworzy się, (nieaktualne)

płatność gotówką – dostarczona do Paczkomatu przesyłka czeka na odbiór przez 48 godzin. Po tym czasie trafia do oddziału, skąd może zostać odebrana w ciągu kolejnych 3 dni. Wybierając opcję „płatność gotówką” należy zgłosić się do jednego z oddziałów i uregulować płatność. Jeśli paczka nadal znajduje się w Paczkomacie należy udać się do niego i odebrać ją z użyciem kodu odbioru.

Nadawanie i odbieranie przesyłek z Paczkomacie to alternatywa dla osób, które miałyby trudność spotkania się z kurierem w jego godzinach pracy. Sprawne nadawanie i odbieranie paczek obsługiwanych przez InPost cieszy się dlatego dużym zainteresowaniem i jest praktykowane przede wszystkim przez młode, zapracowane i zabiegane osoby, które preferują taki rodzaj usługi.

Chcesz wygodnie nadawać i odbierać przesyłki? Skorzystaj z usługi FastPost.

Polecane artykuły
Firmy kurierskieO FastPost.pl

Rzetelny, terminowy i tani kurier — jak go znaleźć?

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?

Firmy kurierskieZ branży

Branża kurierska raport i statystyki 2018/2019

Firmy kurierskie

Wysyłki palet dla firm