Firmy kurierskie

Wysyłki palet dla firm

Każdy, kto jeszcze nie zna się na biznesie, marzy, by zostać przedsiębiorcą. Według wielu ludzi jest to praca marzeń – brak konkretnego szefa nad sobą, nienormowany czas pracy,  wysokie zarobki i swoista niezależność biznesowa. Jednakże przedsiębiorca ma tak wiele obowiązków i rzeczy, o których należy pamiętać, że jest to praca 24 godziny na dobę. Gdy działalność handlowa, czy usługowa jest rozwinięta wystarczająco mocno, to przedsiębiorcy często zaczynają korzystać z wysyłki palet dla firm. Jakie koszty to ze sobą niesie i która z firm kurierskich cieszy się najlepszą ofertą?

Towar na palecie, czyli sposób na hurtowe zamówienia

 Wysyłka na palecie stosowana jest wszędzie tam, gdzie zamawiamy większą ilość danego towaru. Jeśli przedsiębiorca decyduje się na zamówienie przesyłki ważącej do 1500 kg, to zostaje ona dostarczona na palecie. Istnieje kilka rodzajów palet, na których przesyłać można towary i są to:

• europaleta,

• paleta przemysłowa, zwana także niekiedy angielką.

Europaleta jest typem palety, który ma cztery wejścia. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów palet, dlatego z pewnością każdy widział kiedyś paletę typu euro. Ich charakterystyczna budowa ma wymiary 1200 x 800 x 144 mm, a maksymalne obciążenie to 1500 kilogramów.

Paleta przemysłowa oznaczona jest także skrótem ISO, występuje w większych i znacznie bardziej zróżnicowanych wymiarach niż standardowe europalety. Brak restrykcyjnych norm i reguł sprawia, że palety przemysłowe charakteryzują się gorszą jakością materiału, jednakże ich cena w porównaniu do europalet jest niższa.   

Która branża korzysta z wysyłki palet?

 Jeśli chodzi o konkretne branże, które korzystają z wysyłki palet, to są to firmy transportowe, usługowe, produkcyjne, czy handlowe. Wysyłka towaru na paletach jest bardzo korzystna i praktyczna, ponieważ konieczność wysłania dużych przesyłek do przedsiębiorców jest codziennością. Korzystanie ze standardowych paczek nie miałoby w tym wypadku najmniejszego sensu, dlatego przedsiębiorcy zamawiający lub wysyłający większe ilości towarów korzystają tylko z palet.

Wybierz właściwą firmę kurierską!

 Wybór firmy kurierskiej do wysyłki palet jest często dość dużym dylematem. Wiadomo, że przedsiębiorcy zależy na tym, by koszt wysyłki palety był jak najniższy. Na ostateczną cenę usługi składa się wiele czynników takich jak paliwo, czy pensje pracownicze. Jeżeli chodzi o standardową cenę, to firmy kurierskie oferują wysyłki palet w dość podobnej cenie. Jednakże, by przyciągnąć nowych klientów i zainteresować ich daną firmą kurierską, często organizowane są akcje promocyjne, podczas których wysyłka palet jest oferowana w cenach znacznie niższych, niż te standardowe. Warto mieć na uwadze takie promocje, szczególnie gdy wysyłamy większą ilość palet. Bardzo przydatnym i funkcjonalnym narzędziem są internetowe porównywarki cen usług kurierskich, które na bieżąco informują o tym, w której firmie jest najbardziej atrakcyjna cena wysyłki palet. Warto sprawdzać takie porównywarki regularnie. 

Polecane artykuły
Firmy kurierskieO FastPost.pl

Rzetelny, terminowy i tani kurier — jak go znaleźć?

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?

Firmy kurierskieZ branży

Branża kurierska raport i statystyki 2018/2019

Firmy kurierskie

Firmy kurierskie i ich możliwości wysyłek