Firmy kurierskie

Firmy kurierskie i ich możliwości wysyłek

Dzisiejszy świat stoi na logistyce i przesyłkach kurierskich, ponieważ przepływ towarów jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Taka sytuacja wynika z coraz większej globalizacji wszystkich krajów. Dziś wysłanie paczki, czy zamówienie paczki zza granicy jest proste, szybkie i dość tanie. Z przesyłek kurierskich korzystamy na każdym kroku, ponieważ internetowe zakupy robi już ponad połowa Polaków. Dzięki atrakcyjnym ofertom sklepów on-line przez Internet kupujemy sprzęt elektroniczny, AGD, zabawki, odzież, a nawet meble. Oczywiście ktoś to wszystko musi dostarczać pod wskazany adres, dlatego firmy kurierskie cieszą się z roku na rok coraz większymi obrotami. Jakie firmy kurierskie są obecnie najpopularniejsze i co dzięki nim możemy wysłać?

Jakość obsługi, szybkość oraz rzetelność – jakimi cechami wyróżniają się poszczególne firmy kurierskie?

 Wzrost popularności zakupów w Internecie sprawił, że firmy kurierskie zaczęły jeszcze mocniej ze sobą rywalizować. Dla konsumentów i klientów jest to bardzo korzystna sytuacja, ponieważ każda firma kurierska chce się wyróżnić na tle konkurencji. Z tego powodu oferty konkretnych firm i ich ceny zaczęły się mocno zmieniać. Według badania opinii konsumentów, Polski Instytut Badań Jakości w 2019 roku opublikował bardzo ciekawy raport. Pod lupę wzięte zostały najpopularniejsze firmy kurierskie, a konsumenci mieli za zadanie ocenianie ich pod względem wielu czynników. Ostateczne wyniki wyłoniły zwycięzców, którymi są In Post (1 miejsce), FedEx (2 miejsce) oraz DPD (3 miejsce). Jakie możliwości wysyłek mają zdobywcy podium i co wyróżnia ich na tle konkurencji?

Wysyłka palet i paczek w atrakcyjnych cenach, czyli czym charakteryzują się najlepsze firmy kurierskie?

 Standardowymi usługami firm kurierskich jest możliwość wysłania listu, paczki, a także palety. Każda z wyżej wymienionych firm wyróżniła się wysoką jakością usług kurierskich, zadowalającą ceną, brakiem uszkodzeń przesyłki, a także terminowością. Podstawowe usługi, takie jak wysyłka paczek i palet krajowych mają wśród topowych firm kurierskich, bardzo zbliżoną cenę. Firma In Post znana jest także ze swoich paczkomatów, które są bardzo praktycznym i tanim rozwiązaniem. Ich popularność stale rośnie, ponieważ jest to najwygodniejszy sposób na dostarczenie zakupów zamówionych online. Wzrost zainteresowania paczkomatami spowodowany jest atrakcyjną ceną tej usługi oraz innowacyjnym podejściem do wysyłki. Dzięki paczkomatowi to my decydujemy, kiedy odbierzemy paczkę. Z tego powodu firma In Post stała się jedną z najlepiej ocenianych firm kurierskich 2019 roku.

Postaw na profesjonalistów w swoim fachu!

 Decydując się na firmę kurierską, musimy przeanalizować wiele czynników, takich jak szybkość wysyłki, rzetelność, czy stosunek jakości do ceny. Firmy kurierskie mają co jakiś czas promocje na swoje usługi, dlatego warto obserwować częstotliwość pojawiania się takich ofert specjalnych, ponieważ często można zapłacić za nie bardzo atrakcyjne kwoty. 

Polecane artykuły
Firmy kurierskieO FastPost.pl

Rzetelny, terminowy i tani kurier — jak go znaleźć?

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?

Firmy kurierskieZ branży

Branża kurierska raport i statystyki 2018/2019

Firmy kurierskie

Wysyłki palet dla firm