Poradnik

Wysyłka paczek kurierem do Irlandii.

Można żartobliwie powiedzieć, że jest bardzo duża szansa, że w Irlandii spotkamy osoby mówiące w języku polskim. Nie to jednak sprawia, że ten kraj może okazać się bardzo korzystny dla firm, które szukają nowych rynków. Panuje tutaj koleżeńska relacja, nawet w biznesowej etykiecie. Umowy zawierane są najczęściej ustnie, a reklamacje? Wydaje się, że w ich języku nie występuje to słowo.

Jednak błędem będzie z góry traktowanie rozmów biznesowych bez formalnych uścisków dłoni czy chwilowemu używaniu zwrotu „Pan/Pani”. Irlandczycy z natury są pozytywni i przyjacielscy, jednak to oni powinni wyjść z propozycją rozluźnienia sztywno-biznesowej etykiety. Pamiętaj też, że pomimo ich lekkiego podejścia, staraj się mieć zawsze umowę, która będzie potwierdzeniem nawiązania współpracy.

Większość Irlandczyków nie zwraca uwagi na formalności – potwierdzenia odbioru, poprawne rozliczenie umów i faktur, dlatego Twoja w tym rola, aby ograniczyć biurokrację do minimum. Zacznij więc od nadawania przesyłek.

Sprawdź w jaki sposób nadasz przesyłkę (paczka Polska-Irlandia w dwie strony)

Zanim zdecydujesz się na ekspansję rynku, musisz go zbadać za pomocą swojego partnera biznesowego. Pamiętaj jednak, żeby za pierwszym razem nie przytłoczyć go swoimi produktami, jak i ich różnorodnością, przygotowując kuriera do Irlandii, wybierz minimalną liczbę swoich bestsellerów, w każdej chwili możesz przecież nadać nową paczkę na trasie Polska-Irlandia.

Wydawać by się mogło, że taka praktyka nie będzie opłacalna. Jednak nie! Szukając kuriera do Irlandii przez FastPost.pl, możesz dobrać najkorzystniejszą ofertę cenową według wielu zmiennych – wielkości paczki, jej wagi czy gabarytu. Korzystając z serwisu, nadasz zarówno małe listy, paczki, ale i palety z zamówieniem! A i oszacujesz możliwości rynku i realnie ocenisz popyt na swoje produkty.

Nie musisz z góry być skazanym na wysłanie wielogabarytowej paczki do Irlandii, nawet mniejsze okażą się korzystniejsze dla Ciebie i Twojego partnera po drugiej stronie. Nie będą mu zalegać w magazynie produkty, a Ty.. będziesz mógł dalej szukać właściwego rynku dla siebie.

Zamawiając paczkę pamiętaj:

– o właściwym opakowaniu – zastanów się, które rozwiązanie będzie bezpieczne (foliopaki czy kartony)

– przygotuj etykietę, która zostanie wygenerowana przez FastPost.pl

– umieść etykietę w widocznym miejscu, ułatwi to pracę kurierowi

Polecane artykuły
Poradnik

Przesyłka kurierska na Litwę.

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?

Poradnik

Jak wysłać paczkę kurierem do Holandii?

PoradnikUsługi kurierskie

Kurier Polska - Luksemburg