Poradnik

Wysyłka paczek kurierem do Irlandii.

Można żartobliwie powiedzieć, że jest bardzo duża szansa, że w Irlandii spotkamy osoby mówiące w języku polskim. Nie to jednak sprawia, że ten kraj może okazać się bardzo korzystny dla firm, które szukają nowych rynków. Panuje tutaj koleżeńska relacja, nawet w biznesowej etykiecie. Umowy zawierane są najczęściej ustnie, a reklamacje? Wydaje się, że w ich języku nie występuje to słowo.

Jednak błędem będzie z góry traktowanie rozmów biznesowych bez formalnych uścisków dłoni czy chwilowemu używaniu zwrotu „Pan/Pani”. Irlandczycy z natury są pozytywni i przyjacielscy, jednak to oni powinni wyjść z propozycją rozluźnienia sztywno-biznesowej etykiety. Pamiętaj też, że pomimo ich lekkiego podejścia, staraj się mieć zawsze umowę, która będzie potwierdzeniem nawiązania współpracy.

Większość Irlandczyków nie zwraca uwagi na formalności – potwierdzenia odbioru, poprawne rozliczenie umów i faktur, dlatego Twoja w tym rola, aby ograniczyć biurokrację do minimum. Zacznij więc od nadawania przesyłek.

Sprawdź w jaki sposób nadasz przesyłkę (paczka Polska-Irlandia w dwie strony)

Zanim zdecydujesz się na ekspansję rynku, musisz go zbadać za pomocą swojego partnera biznesowego. Pamiętaj jednak, żeby za pierwszym razem nie przytłoczyć go swoimi produktami, jak i ich różnorodnością, przygotowując kuriera do Irlandii, wybierz minimalną liczbę swoich bestsellerów, w każdej chwili możesz przecież nadać nową paczkę na trasie Polska-Irlandia.

Wydawać by się mogło, że taka praktyka nie będzie opłacalna. Jednak nie! Szukając kuriera do Irlandii przez FastPost.pl, możesz dobrać najkorzystniejszą ofertę cenową według wielu zmiennych – wielkości paczki, jej wagi czy gabarytu. Korzystając z serwisu, nadasz zarówno małe listy, paczki, ale i palety z zamówieniem! A i oszacujesz możliwości rynku i realnie ocenisz popyt na swoje produkty.

Nie musisz z góry być skazanym na wysłanie wielogabarytowej paczki do Irlandii, nawet mniejsze okażą się korzystniejsze dla Ciebie i Twojego partnera po drugiej stronie. Nie będą mu zalegać w magazynie produkty, a Ty.. będziesz mógł dalej szukać właściwego rynku dla siebie.

Zamawiając paczkę pamiętaj:

– o właściwym opakowaniu – zastanów się, które rozwiązanie będzie bezpieczne (foliopaki czy kartony)

– przygotuj etykietę, która zostanie wygenerowana przez FastPost.pl

– umieść etykietę w widocznym miejscu, ułatwi to pracę kurierowi

Polecane artykuły
Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?

Poradnik

Jak wysłać paczkę kurierem do Holandii?

PoradnikUsługi kurierskie

Kurier Polska - Luksemburg

O FastPost.plPoradnik

Przesyłki kurierskie do Hiszpanii