Poradnik

Jak wysłać paczkę kurierem do Holandii?

Holandia jest marzeniem wielu polskich przedsiębiorców. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że właśnie w tym kraju narodził się kapitalizm. Dlatego rozpoczynając próby negocjacyjne z Holendrami, trzeba być przygotowanym do tej walki, która może zakończyć się świetnym i obiecującym kontraktem.

Holandia jest krajem sprzeczności, wolności i tolerancji. Dlatego przed rozpoczęciem spotkań z potencjalnymi kontrahentami, musisz poznać zasady i obyczaje, które należy przestrzegać. Jeżeli marzysz, by Twoje produkty trafiły do tego miejsca, przed Tobą długa, ale i obiecująca droga.

Poznaj otwartych, ale stanowczych Holendrów

Chcąc rozpocząć eksport do Holandii, niezależne od jego rozmiaru, przygotuj się na osobiste spotkania z potencjalnymi partnerami. Mieszkańcy tego kraju są niezwykle otwarci, dlatego od razu przejdziecie na Ty, by swobodnie rozmawiać o interesach. Bądź konkretny, obiecuj tylko to, co możesz zagwarantować, ponieważ Holendrzy dotrzymują słowa i tego samego oczekują od drugiej strony. Staraj się też nie unikać kontaktu wzrokowego i do samego końca, pomimo lekkiej atmosfery, zachowaj klasę i etykietę biznesową.

Nie spóźniaj się – nawet z przesyłkami do Holandii

Obywatele tego kraju cenią sobie punktualność – nie tylko na spotkaniach, ale i przy przesłanej umowie czy próbkach Twoich produktów. Dlatego, jeżeli obiecujesz im, że w ciągu tygodnia otrzymają od Ciebie przesyłkę do Holandii, upewnij się, że Twój kurier dotrzyma tego terminu. Jeżeli nie masz do niego zaufania, polecimy miejsce, które gwarantuje realizację zamówień według umowy.

Pamiętaj, że wiele zależy od oferty jaką wybierzesz, dlatego przeanalizuj dokładnie każdą, która zostanie zaprezentowana na stronie FastPost.pl. Nie musisz się logować, jednak musisz uzupełnić dane adresata i nadawcy, aby system przygotował gotowe oferty z ceną i czasem realizacji. Pamiętaj też, że czas jest tutaj istotny, nie czekaj więc ze złożeniem zamówienia i wydrukowaniem etykiety. Być może w kolejnym dniu oferta będzie się różnić pod kątem czasu realizacji.

Pamiętaj:

Holendrzy praktykują zasadę zero waste nie tylko w życiu prywatnym, ale również w biznesie. Jeżeli pakujesz drobne przesyłki do Holandii, wypełnij przestrzenie starą gazetą, skrawkami papieru z niszczarki bądź materiałem, który można poddać recyklingowi. Zrezygnuj z wypełniaczy wykonanych z tworzywa sztucznego. Wysyłaj paczki w opakowaniach kartonowych i nie owijaj ich folią strech.

Polecane artykuły
Poradnik

Przesyłka kurierska na Litwę.

Poradnik

Wysyłka paczek kurierem do Irlandii.

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?

PoradnikUsługi kurierskie

Kurier Polska - Luksemburg