PoradnikUsługi kurierskie

Kurier Polska – Luksemburg

Wiele przemawia na korzyść porzucenia Polski i rozpoczęcia swojej biznesowej drogi w Luksemburgu. Zasady panujące w tym kraju są zupełnie inne, korzystniejsze niż u nas – długoletnie funkcjonowanie w Unii Europejskiej, a także namiastka raju podatkowego kusi, jednak… nakłada też pewne ograniczenia.

Choć Luksemburg kusi, to nie każdy ulegnie tej pokusie, wybierając inną możliwość. Założenie działalności w tym kraju wiąże się z pewnymi obowiązkami – np. spędzaniu wielu tygodni, aby uzyskać status rezydenta, by legalnie korzystać z udogodnień raju podatkowego.

Jednak nie wszystko stracone, ten rynek jest otwarty dla polskich produktów, które z łatwością będziesz eksportować. Zobacz od czego zacząć.

Know how relacji biznesowych

Luksemburczyk lubi wiedzieć wcześniej. Co to oznacza? Przede wszystkim, wszelkie spotkania biznesowe zapowiadaj z dużym wyprzedzeniem. Nie zapomnij też wysłać szczegółowy plan spotkania. Możesz nadać to w formie przesyłki do Luksemburga kurierem, co będzie odebrane w dobrym tonie, ewentualnie skorzystaj z maila, choć dbałość o szczegóły jest tutaj kluczem.

Podczas spotkania staraj się być skromny, jednak opowiadając o swoich produktach, wskazuj na mocne strony i wszelkie zalety. Posiłkuj się także opiniami innych klientów, aby przekonać swojego przyszłego kontrahenta o tym, że Twoja oferta jest najkorzystniejsza. Miej przygotowany także kosztorys, w którym zawierasz ceny produktów przy różnym woluminie zamówień, jednak nie zapomnij o najważniejszym – doliczeniu kosztów transportu.

Jaki kurier do Luksemburga? – czyli optymalizacja kosztów przesyłek

Cena jest istotna przy pierwszych zamówieniach, dlatego indywidualny transport może okazać się nieopłacalny, dlatego przesyłki do Luksemburga lepiej nadać kurierem. Koszty mogą diametralnie spaść, a przekonasz się tworząc pierwsze zamówienie przez FastPost.pl. W dodatku nie masz ograniczeń, ponieważ przez serwis nadasz zarówno listy z planem spotkania, drobne przesyłki z próbkami czy palety z hurtowymi zamówieniami. Wszelkie koszty są widoczne już na etapie analizowania oferty, a jednocześnie sam wybierasz, z którego przewoźnika skorzystasz. Koniecznie zwróć uwagę nie tylko na koszt, ale i deklarowany czas dostarczenia przesyłki.

Musisz wiedzieć!

Luksemburg należy do krajów wspólnoty. Dlatego nie opłacasz cła, ani dodatkowych kosztów – wszelkie rozliczenia są wiążące między Tobą, a kontrahentem i sposobu opodatkowania, jaki wskazał księgowy.

Polecane artykuły
Poradnik

Przesyłka kurierska na Litwę.

Poradnik

Wysyłka paczek kurierem do Irlandii.

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?

Poradnik

Jak wysłać paczkę kurierem do Holandii?