PoradnikUsługi kurierskie

Kurier Polska – Luksemburg

Wiele przemawia na korzyść porzucenia Polski i rozpoczęcia swojej biznesowej drogi w Luksemburgu. Zasady panujące w tym kraju są zupełnie inne, korzystniejsze niż u nas – długoletnie funkcjonowanie w Unii Europejskiej, a także namiastka raju podatkowego kusi, jednak… nakłada też pewne ograniczenia.

Choć Luksemburg kusi, to nie każdy ulegnie tej pokusie, wybierając inną możliwość. Założenie działalności w tym kraju wiąże się z pewnymi obowiązkami – np. spędzaniu wielu tygodni, aby uzyskać status rezydenta, by legalnie korzystać z udogodnień raju podatkowego.

Jednak nie wszystko stracone, ten rynek jest otwarty dla polskich produktów, które z łatwością będziesz eksportować. Zobacz od czego zacząć.

Know how relacji biznesowych

Luksemburczyk lubi wiedzieć wcześniej. Co to oznacza? Przede wszystkim, wszelkie spotkania biznesowe zapowiadaj z dużym wyprzedzeniem. Nie zapomnij też wysłać szczegółowy plan spotkania. Możesz nadać to w formie przesyłki do Luksemburga kurierem, co będzie odebrane w dobrym tonie, ewentualnie skorzystaj z maila, choć dbałość o szczegóły jest tutaj kluczem.

Podczas spotkania staraj się być skromny, jednak opowiadając o swoich produktach, wskazuj na mocne strony i wszelkie zalety. Posiłkuj się także opiniami innych klientów, aby przekonać swojego przyszłego kontrahenta o tym, że Twoja oferta jest najkorzystniejsza. Miej przygotowany także kosztorys, w którym zawierasz ceny produktów przy różnym woluminie zamówień, jednak nie zapomnij o najważniejszym – doliczeniu kosztów transportu.

Jaki kurier do Luksemburga? – czyli optymalizacja kosztów przesyłek

Cena jest istotna przy pierwszych zamówieniach, dlatego indywidualny transport może okazać się nieopłacalny, dlatego przesyłki do Luksemburga lepiej nadać kurierem. Koszty mogą diametralnie spaść, a przekonasz się tworząc pierwsze zamówienie przez FastPost.pl. W dodatku nie masz ograniczeń, ponieważ przez serwis nadasz zarówno listy z planem spotkania, drobne przesyłki z próbkami czy palety z hurtowymi zamówieniami. Wszelkie koszty są widoczne już na etapie analizowania oferty, a jednocześnie sam wybierasz, z którego przewoźnika skorzystasz. Koniecznie zwróć uwagę nie tylko na koszt, ale i deklarowany czas dostarczenia przesyłki.

Musisz wiedzieć!

Luksemburg należy do krajów wspólnoty. Dlatego nie opłacasz cła, ani dodatkowych kosztów – wszelkie rozliczenia są wiążące między Tobą, a kontrahentem i sposobu opodatkowania, jaki wskazał księgowy.

Polecane artykuły
Poradnik

Wysyłka paczek kurierem do Irlandii.

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?

Poradnik

Jak wysłać paczkę kurierem do Holandii?

O FastPost.plPoradnik

Przesyłki kurierskie do Hiszpanii