O FastPost.plPoradnik

Czym się różni firma kurierska i od firmy brokerskiej

Czym się różni firma kurierska i od firmy brokerskiej

Internet całkowicie odmienił sposób, w jaki postrzegamy dzisiejszy handel. Dziś zakupy online, są już tak popularne, że według oficjalnego raportu, w 2019 już 62% polskich internautów robiło zakupy w sieci. Kupując rzeczy w sieci, ktoś musi nam je dostarczyć i z tego powodu firmy kurierskie cieszą się rosnącą popularnością. Wzrost zainteresowania wysyłką towarów spowodował, że na rynku pojawiły się także firmy brokerskie. Jaka jest różnica między firmą brokerską, a firmą kurierską i która z nich jest najlepsza dla prywatnego użytkownika, a która dla firm?

Dobry wybór firmy kurierskiej, może przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa

 Wielu przedsiębiorców stoi przed dylematem: wybrać najtańszą firmę kurierską, czy może kierować się jakością ich usług? Cena usług wysyłki jest bardzo ważna, szczególnie dla początkujących firm, jednakże słaba jakość usług może znacząco pogorszyć wizerunek nowej firmy. Jest to szczególnie ważne w przypadku działalności takich jak ,,e-sklepy’’, które koncentrują się wyłącznie na wysyłce swoich towarów. W takiej sytuacji firma kurierska jest podstawą, na której funkcjonował będzie sklep, dlatego wybór firmy kurierskiej, który będzie uzależniony od ceny usług, a nie od ich jakości może skończyć się dla takiego sklepu bardzo nieciekawie. Właśnie z tego powodu na rynku pojawiły się firmy brokerskie.

Czym jest firma brokerska?

 Broker kurierski współpracuje z wieloma firmami kurierskimi na raz i dzięki temu może zaoferować swoim klientom bardzo atrakcyjne ceny. Dlaczego tak jest? Może wydawać się, że korzystanie z usług pośrednika znacząco wpłynie na koszt usługi, ale to błędne myślenie, ponieważ broker dostarcza kurierom ogromną ilość zamówień, przez co mogą zaoferować oni preferencyjne ceny. Kolejną zaletą korzystania z oferty brokera jest brak zbędnych formalności. Portale kurierskie, takie jak fastpost.pl, oferują bardzo szybki proces zamawiania przesyłki poprzez formularz, którego wypełnienie trwa dosłownie 3 minuty. Dzięki brokerom oszczędzamy czas i pieniądze, co jest szczególnie ważne, jeśli samodzielnie prowadzimy biznes.

Broker kurierski pozwala na szeroki wybór opcji dostawy, takich jak:

• dostawa pod drzwi,

• paczka w paczkomacie,

• paczka w RUCH-u.

Przy prowadzeniu sklepu internetowego, korzystanie z usług brokera kurierskiego pozwala zminimalizować ryzyko porzucenia wirtualnego koszyka przez klienta, ponieważ opcje dostawy są tak szerokie, że każdy znajdzie wśród nich dogodny dla niego sposób wysyłki.

Broker tylko dla firm?

 Korzystanie z usług portalów kurierskich, takich jak fastpost.pl nie jest zarezerwowane tylko dla firm, ponieważ atrakcyjne ceny dostępne są także dla klientów indywidualnych. Dzięki temu każdy może wysłać paczkę, czy paletę w wyjątkowo niskich cenach. Skorzystanie z usługi brokera pozwala na usługi najlepszych, topowych firm kurierskich w preferencyjnych cenach, dlatego broker to same korzyści także dla klientów indywidualnych.

Polecane artykuły
Poradnik

Przesyłka kurierska na Litwę.

Firmy kurierskieO FastPost.pl

Rzetelny, terminowy i tani kurier — jak go znaleźć?

Poradnik

Wysyłka paczek kurierem do Irlandii.

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?