O FastPost.plPoradnik

Jak naliczane są opłaty za palety standardowe

Wysyłka towarów na paletach jest obecnie niezwykle popularna. Przedsiębiorcy wybierają tę metodę wysyłki, ponieważ dzięki paletom nie muszą sami inwestować we własną flotę samochodową, która jest niemałym obciążeniem dla firmy. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych i początkujących firm, które wszędzie szukają oszczędności. Palety standardowe pozwalają na wysłanie ciężkich lub bardzo licznych towarów za jednym razem. Takie rozwiązanie nie tylko optymalizuje koszty związane z wysyłką, ale pozwala także z wyprzedzeniem zaplanować działania logistyczne danej firmy. Jakie opłaty czekają nas przy wysyłce palet standardowych i gdzie najlepiej je nadawać?

Opłaty za wysyłkę palet standardowych

 Przesyłki paletowe to te, które w swojej podstawie posiadają paletę wykonaną z drewna, czy tworzywa sztucznego. Podstawa przesyłki paletowej, czyli paleta pozwala na sprawne przenoszenie jej za pomocą wózka widłowego. Palety są szczególnie przydatne, jeśli wysyłamy przesyłkę, której waga przekracza dopuszczalną wagę zwykłych przesyłek kurierskich. Najpopularniejszymi rodzajami palet są:

• europaleta,

• angielka, czyli paleta przemysłowa.

Paleta przemysłowa charakteryzuje się występowaniem w większych i bardziej zróżnicowanych wymiarach niż palety Euro. Angielka jest dość często oznaczona skrótem ISO. Ze względu na brak odgórnie narzuconych norm i regulacji palety przemysłowe cechują się gorszą jakością niż europalety, lecz są od nich znacznie tańsze.

Europalety są najczęściej spotykanym rodzajem palet. Ma on cztery wejścia, co znacząco ułatwia przenoszenie jej za pomocą wózka widłowego. Wymiary palety euro to 1200 x 800 x 144 mm, a jej maksymalne obciążenie wynosi 1500 kg.  

Na palecie wysyłać możemy:

• meble,

• materiały budowlane,

• sprzęt AGD,

• maszyny do 1500 kg,

• liczne drobne towary zapakowane w kartonowe opakowania.

Jeśli chodzi o opłaty, jakie naliczane są podczas wysyłki palet standardowych, to jest ona uzależniona od wagi naszej przesyłki oraz tego, na jaką odległość będzie ona podróżowała. Za każdy element niestandardowy naliczana jest dodatkowa opłata, dlatego opakowanie palety musi być wyjątkowo staranne.

Gdzie najlepiej nadać paletę?

 Wysyłanie przesyłek paletowych wcale nie jest tak skomplikowane,  jak może na początku się wydawać, zwłaszcza jeśli skorzystamy z usług portali kurierskich. Wysyłając przesyłkę paletową za pomocą usług brokerów kurierskich, takich jak fastpost.pl jest niezwykle opłacalne, ponieważ oferują one bardzo atrakcyjne ceny. Co więcej, formularz znajdujący się na stronie fastpost.pl pozwala na szybkie nadanie palety krajowej i wyliczenie kosztu jej przesyłki. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ palety nadawać możemy 24 godziny na dobę. W przypadku palet międzynarodowych jest trochę inaczej, ponieważ wycena jest przygotowywana indywidualnie. Oznacza to, że aby poznać koszt przesyłki należy przesłać kilka danych tj. wymiary i waga, a także kody pocztowe i miejscowości nadania oraz doręczenia przesyłki.

Wysyłanie palet przez brokerów kurierskich pozwala także na śledzenie drogi, którą przebywa nasza paleta, aż do jej doręczenia.

Atrakcyjne ceny brokerów kurierskich i łatwość z jaką wyślemy przesyłkę paletową sprawiają, że wysyłka palet z fastpost.pl jest szybka, tania i skuteczna. 

Polecane artykuły
Poradnik

Przesyłka kurierska na Litwę.

Firmy kurierskieO FastPost.pl

Rzetelny, terminowy i tani kurier — jak go znaleźć?

Poradnik

Wysyłka paczek kurierem do Irlandii.

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?