O FastPost.pl

Jak naliczane są opłaty za paczki krajowe

Przesyłki kurierskie stały się dziś czymś tak powszednim, że nawet nie zwracamy na nie szczególnej uwagi. Sklepy internetowe są dziś tak popularne, że według najnowszych doniesień, ponad 62% internautów zamawia zakupy w sklepach internetowych. Z tego powodu usługi kurierskie stały się maksymalnie popularne. W przypadku sklepów online, które świadczą usługi wyłącznie przez Internet, współpraca z dobrą firmą kurierską jest połową sukcesu. Z tego powodu ceny przesyłek kurierskich są dla wielu firm i osób prywatnych priorytetem, jednakże jakość usługi kurierskiej, także jest bardzo ważna. W jaki sposób naliczane są opłaty za paczki krajowe i gdzie możemy liczyć na najtańsze usługi?

Sposób naliczania opłat za paczki krajowe

 Na ostateczną cenę przesyłki kurierskiej odpowiada wiele czynników takich jak płace pracowników,  paliwo, czy materiały do pakowania. Najpopularniejsze firmy kurierskie na rynku starają się ze sobą konkurować i utrzymują ceny opłat za wysyłkę paczek na niskim poziomie. Cena paczki uzależniona jest od jej wagi, dlatego im lżejsza jest paczka, tym tańsza będzie jej wysyłka. Jednakże waga nie jest jedynym wyznacznikiem ceny paczki kurierskiej. Kolejnym elementem wpływającym na jej cenę, są jej wymiary. Jeśli nasza paczka ma wymiary przekraczające kurierskie normy, to zostanie zaklasyfikowana, jako paczka niestandardowa. Wynika to z bardzo prostej przyczyny, ponieważ niestandardowe paczki trudniej zapakować do samochodu dostawczego, dlatego ich cena jest relatywnie wyższa. Za przesyłki niestandardowe uznaje się też płyny, a także przedmioty, które mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu.

Gdzie można znaleźć najtańsze paczki krajowe?

 Szukając tanich paczek kurierskich, możemy często natknąć się na brokerów kurierskich. Zazwyczaj obca nazwa zniechęca nas do zainteresowania się ich ofertą, przez co jesteśmy stratni, ponieważ brokerzy kurierscy oferują najbardziej atrakcyjne ceny. Spowodowane jest to tym, że portale kurierskie, takie jak fastpost.pl współpracują z wieloma firmami kurierskimi na raz. Dzięki tak dużej liczbie klientów, które im dostarczają, portale kurierskie mogą liczyć na bardzo preferencyjne ceny ze strony firm kurierskich. Właśnie z tego powodu wysyłając paczkę na fastpost.pl i decydując się na np. FedEx, zapłacimy mniej, niż gdybyśmy zdecydowali się na współpracę indywidualną z firmą kurierską. Co ciekawe, z usług portali kurierskich korzysta coraz większa ilość osób, ponieważ ich atrakcyjne ceny i usługi wykonane w błyskawicznym tempie sprawiają, że jest to najlepszy sposób wysyłki paczek krajowych. Jeśli chodzi o formalności, to formularz zgłoszeniowy jest prosty i przejrzysty. Wypełnienie go zajmuje średnio tylko 3 minuty, dlatego warto zdecydować się na fastpost.pl.

Przesyłki krajowe są znacznie tańsze, jeśli wybierzemy usługi brokerów kurierskich, dlatego, jeśli zależy Ci na tym, by Twoja paczka była wysłana za najniższą cenę, a jakość usługi była zadowalająca, to wybierz portal kurierski fastpost.pl. Mają oni najlepszy stosunek jakości do ceny.

Polecane artykuły
Firmy kurierskieO FastPost.pl

Rzetelny, terminowy i tani kurier — jak go znaleźć?

O FastPost.plPoradnik

Przesyłki kurierskie do Hiszpanii

O FastPost.plUsługi kurierskieZ branży

Jak wybrać kuriera dla biznesu motoryzacyjnego

O FastPost.plUsługi kurierskie

Jak wybrać kuriera dla sklepu internetowego?