O FastPost.plUsługi kurierskie

Jak naliczane są opłaty za paczki zagraniczne?

Wysyłka paczek za granicę jest dzisiaj codziennością, ponieważ Internet zmienił sposób, w jaki podchodzimy do zakupów. Dziś sklepy internetowe, są niezmiernie popularne. W samej Polsce ponad 60% wszystkich internautów korzysta z ofert sklepów online, ponieważ niektóre produkty, są w bardzo atrakcyjnych cenach. Wielu przedsiębiorców korzysta z przywilejów, które daje Internet i stara się wejść na rynki zagraniczne, jednakże cena przesyłek jest dość dużym obciążeniem, dlatego starają się znaleźć jak najlepszą ofertę kurierskich przesyłek zagranicznych. Od czego zależna jest cena paczek zagranicznych, na jakiej zasadzie naliczane są opłaty i który kurier zagraniczny jest najlepszy?

Za co płacę, czyli co składa się na koszt przesyłki zagranicznej?

  Opłaty za przesyłki zagraniczne są wyższe niż te krajowe i nikogo ten fakt specjalnie nie dziwi. Jest to dość logiczne, że jeśli wysyłamy paczkę do innego kraju, to koszt jej wysyłki może być wysoki. Jednakże warto dowiedzieć się, co dokładnie wpływa na koszt zagranicznej przesyłki. Najważniejszymi czynnikami są:

• czas, w jakim ma być dostarczona,

• waga i wymiar wysyłanej przesyłki,

• miejsce docelowe przesyłki – im dalsze od miejsca wysyłki, tym drożej.

Na koszty przesyłki zagranicznej składają się także koszty pracownicze, podatki takie jak cło, czy paliwo. Ceny przesyłek zagranicznych mogą znacząco różnić się u różnych producentów ze względu na czasowe promocje.

Gdzie najlepiej wysłać paczkę zagraniczną, by mieć pewność niskiej ceny?

 Firmy kurierskie dość często organizują promocje na swoje zagraniczne usługi. Związane jest to z działaniami wizerunkowymi i promocyjnymi. Ktoś, kto zainteresuje się daną firmą kurierską ze względu na obowiązującą promocję, jest potencjalnym stałym klientem, dlatego takie promocje są dość powszechne. Śledzenie ich może zająć sporo czasu, którego przedsiębiorcy zazwyczaj po prostu nie mają. Z tego powodu bardzo przydatne będą porównywarki kurierskie, na których za pomocą jednego kliknięcia dowiemy się, gdzie koszt wysyłki paczki za granicę jest dziś najtańszy.

Kolejną metodą na tanią wysyłkę za granicę jest skorzystanie z usług brokerów kurierskich. Portale kurierskie, takie jak fastpost.pl oferują wysyłki paczek za granicę, w bardzo atrakcyjnych cenach. Z wiązane jest to z tym, że portale kurierskie współpracują z wieloma firmami kurierskimi na raz. Mogłoby się wydawać, że usługa z pomocą pośrednika, będzie więcej kosztować, lecz nic bardziej mylnego. Zapewniając firmom kurierskim duże ilości klientów, mogą oni liczyć na preferencyjne ceny z ich strony. Formalności na portalach kurierskich, są błyskawiczne i dostępne 24 godziny na dobę. To my decydujemy, kiedy złożymy formularz, który na stronie fastpost.pl zajmuje zazwyczaj około 3 minut.

Portale kurierskie pokroju fastpost.pl, to doskonały sposób na szybką wysyłkę paczek za granicę w atrakcyjnych cenach. Ich oferta przypadnie do gustu, zarówno firmom, jak i klientom indywidualnym. 

Polecane artykuły
Firmy kurierskieO FastPost.pl

Rzetelny, terminowy i tani kurier — jak go znaleźć?

PoradnikUsługi kurierskie

Kurier Polska - Luksemburg

O FastPost.plPoradnik

Przesyłki kurierskie do Hiszpanii

O FastPost.plUsługi kurierskieZ branży

Jak wybrać kuriera dla biznesu motoryzacyjnego