Poradnik

Niebezpieczeństwo koronawirusa, czyli jak skutecznie dezynfekować nasze smartfony, komputery i tablety

 Niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą koronawirus ichoroba, którą wywołuje, czyli covid19 jest coraz poważniejsze. Wirus, który początkowo rozprzestrzeniał się po terenie Chin, dziś dotarł już do wszystkich większych państw świata. Wszyscy instruowani jesteśmy o tym, by przestrzegać podstawowych zasad higieny, czyli często myć ręce i nie przebywać w zatłoczonych miejscach. Z dnia na dzień światowa medycyna wie coraz więcej o koronawierusie, jednakże wciąż jest to sytuacja podwyższonego ryzyka. Mówiąc o zasadach higieny, warto pamiętać, że sprzęt elektroniczny, którego używamy, jest istnym siedliskiem bakterii, drobnoustrojów i wirusów, dlatego powinniśmy regularnie go czyścić. W jaki sposób czyścić sprzęt elektroniczny, by go nie uszkodzić, lecz skutecznie pozbyć się wszystkich zarazków i patogenów?

Czyść swój smartfon i tablet kilka razy dziennie

 
Stosowanie zasad higieny w stosunku do przedmiotów, których używamy nie tylko ochroni nas przed koronawirusem, ale także zapewni bezpieczeństwo przed innymi bakteriami i patogenami. Czyszczenie telefonów i tabletów jest niezmiernie ważne, ponieważ mamy je w rękach praktycznie przez cały dzień. Wiele dzisiejszych smartfonów oraz tabletów posiada ekran z powłoką oleofobową, czyli odporną na działanie tłuszczu. Z tego powodu wszelkie preparaty do czyszczenia (jak płyn do mycia szyb) wraz z szorstką powierzchnią ściereczki mogą uszkodzić ekran. Zleca się przede wszystkim korzystanie ze specjalnych chusteczek dezynfekujących. Alkohol izopropylowy o stężeniu 70% skutecznie zabija wszelkie patogeny i bakterie, dzięki czemu powierzchnia naszych smartfonów i tabletów nie stanowi już dla nas żadnego zagrożenia. Co więcej, chusteczki dezynfekujące są sprzedawane w dużych paczkach i pakowane są oddzielnie, dzięki czemu mamy pewność, że ich dezynfekujące właściwości są na wysokim poziomie.

Jeśli nie posiadamy takich chusteczek, to do skutecznego czyszczenia ekranu naszego telefonu, czy tabletu może posłużyć miękką szmatką nasączona wodą. Oczywiście ma być ona tylko delikatnie zwilżona wodą, by nie stwarzać niebezpieczeństwa dla sprzętu elektronicznego.

Klawiatury laptopów, czy komputerów stacjonarnych powinniśmy także czyścić zwilżoną szmatką, a najlepiej byłoby także zastosować chusteczki odkażające, ponieważ na klawiaturze zostaje sporo naskórka, potu, czy śliny, które są idealną pożywką dla wszelakich bakterii. Szacuje się, że na ekranie telefonu, czy klawiaturze komputera bywa tyle samo zarazków, ile jest na desce klozetowej, dlatego pamiętajmy o regularnym ich czyszczeniu, szczególnie, że zagrożenie koronowirusem jest bardzo realne.

Inne sposoby na dezynfekowanie smartfonów, czyli potęga promieni UV

 Samsung wprowadził właśnie bardzo innowacyjną metodę dezynfekowania smartfonów za pomocą promieni UV. Urządzenia do dezynfekcji stanęły w autoryzowanych punktach serwisowych Samsunga oraz w Samsung Brand Store. Cały proces czyszczenia smartfona trwa 10 minut i pozwala na usunięcie 99,99% bakterii i patogenów. Taka dezynfekcja jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich, dlatego warto z niej korzystać regularnie.

Pamiętajmy o regularnym czyszczeniu naszego sprzętu elektronicznego, ponieważ sytuacja z koronawirusem jest na tyle poważna, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za swoje zdrowie.

Polecane artykuły
Poradnik

Przesyłka kurierska na Litwę.

Poradnik

Wysyłka paczek kurierem do Irlandii.

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?

Poradnik

Jak wysłać paczkę kurierem do Holandii?