Poradnik

Jak tanio wysyłać paczki krajowe i międzynarodowe?

wysyłka paczek kurierem

Rozpowszechnienie Internetu sprawia, że coraz częściej decydujemy się na zakupy w sieci. Korzystamy też z opcji sprzedaży online, która umożliwia nam sprzedawanie nie tylko wtedy, gdy prowadzimy działalność. Wielu chętnie wystawia nieużywane i niepotrzebne już przedmioty w serwisach ogłoszeniowych, co wiąże się z wysyłką towaru. Jest to możliwe dzięki prężnie działającym firmom kurierskim oferującym swoje usługi nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą. Jak tanio wysyłać paczki krajowe i międzynarodowe?

RODZAJE PRZESYŁEK KURIERSKICH

Firmy kurierskie, ze względu na gabaryty paczek dzielą swoje usługi na:

  • przesyłki kurierskie kopertowe,
  • przesyłki kurierskie paczkowe,
  • przesyłki kurierskie paletowe,
  • przesyłki kurierskie dłużycowe.

Chcąc nadać przesyłkę należy wybrać określony rodzaj przesyłki. Już na etapie nadawania przesyłki nadawca zobowiązany jest do podania wymiarów i wagi przesyłki. Na podstawie tych danych, oraz kodu pocztowego nadawcy i odbiorcy, możemy zorientować się jakie będą koszty nadawanej przesyłki w poszczególnych firmach kurierskich. Możesz je poznać korzystając z porównywarki cenowej przesyłek kurierskich FastPost.

paczki krajowe i międzynarodowe
przesyłki krajowe i międzynarodowe zamówisz tak samo łatwo

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED NADANIEM PRZESYŁKI?

Wysyłanie przesyłek za pośrednictwem firm kurierskich nie jest niczym skomplikowanym. Przed nadaniem zlecenia należy przygotować paczkę solidnie ją pakując. W tym celu szczególnie przydatne okazują się być: karton, który zabezpieczy przesyłkę przez uszkodzeniem, wypełniacze eliminujące przesuwanie się zawartości paczki w czasie transportu, taśma, którą szczelnie zamkniemy karton oraz w razie potrzeby folia stretchowa.  Ten ostatni element zastosowany na zewnątrz przesyłki sprawia, że należy ją traktować jako element niestandardowy.

Od jakości zapakowania przesyłki w dużej mierze zależy to, w jakim stanie dotrze ona do odbiorcy. W przypadku niewłaściwego zabezpieczenia przesyłki i jej zapakowania kurier może odmówić jej przyjęcia. W przypadku uszkodzenia przesyłki w czasie transportu firma kurierska może też negatywnie rozpatrzyć reklamację z tytułu uszkodzenia przesyłki.

JAK ZAMÓWIĆ KURIERA PO ODBIÓR PRZESYŁKI?

Bez względu na to, czy chcesz wysłać przesyłkę kopertową, paczkową czy paletową pierwszą sprawą, jaką musisz zrobić jest jej przygotowanie. Kiedy znasz jej wagę oraz wymiary możesz przejść do zamówienia kuriera.

Oczywistą sprawą jest, że każdemu z nas zależy na tym, by opłata za przesyłkę była możliwie najniższa, z wysoką jakością obsługi i bezpiecznej dostawy. Na rynku usługi kurierskie świadczy wiele firm, w tym: UPS, DHL, DPD, FEDEX, InPost. Każda z nich posiada swój cennik oraz regulamin. Chcąc poznać koszt nadania przesyłki nie musisz wyceniać jej w poszczególnych firmach kurierskich. Co więcej, aby skorzystać z usługi wybranego pośrednika nie musisz nawet mieć podpisanej umowy ani deklarować ilości minimalnych. Już teraz możesz skorzystać z porównywarki cenowej przesyłek kurierskich FastPost.

Wystarczy, że podasz podstawowe dane – wagę i wymiary przesyłki a także kod pocztowy nadawcy i odbiorcy. Na tej podstawie kalkulator przeliczy Twoje zapytanie i zaprezentuje Ci wyniki w postaci listy przewoźników mogących dostarczyć Twoją paczkę podając też ceny.

Po zaakceptowaniu i wybraniu przewoźnika możesz przejść do nadania swojej paczki. W tym miejscu możesz też wybrać dodatkowe opcje, które usprawnią jej dostawę, między innymi dostawę na godzinę 9 lub 12, dostawę sobotnią, zwrot pobrania czy dodatkowe ubezpieczenie.

Kolejnym krokiem jest uiszczenie płatności za nadanie przesyłki oraz wydrukowanie listu przewozowego. Jeśli wybrałeś przesyłkę kurierską kopertową opakowanie firmowe otrzymasz bezpłatnie od kuriera odbierającego Twoją przesyłkę. Jeśli dokumenty papierowe wysyłasz częściej poproś o zapas kopert firmowych kuriera. Z pewnością Ci je dostarczy.

Nadawanie przesyłek i ich wysyłanie jest dziś sprawne. Przekonaj się jak łatwo nadać przesyłkę za pośrednictwem naszego serwisu. Zapraszamy do współpracy.

Polecane artykuły
Poradnik

Przesyłka kurierska na Litwę.

Poradnik

Wysyłka paczek kurierem do Irlandii.

Firmy kurierskiePoradnik

Który kurier będzie najtańszy dla mojej firmy?

Poradnik

Jak wysłać paczkę kurierem do Holandii?