Usługi kurierskie

Jak wysłać paczkę do Finlandii

kurier polska finlandia

Finlandia może nie jest częstym kierunkiem, który widnieje na etykietach kurierskich. Dlatego też niekiedy pojawia się problem z szybkim dostarczeniem przesyłki w północnym kierunku Europy. Na szczęście korzystając ze sprawdzonych dostawców, nie będziesz mieć tego problemu, a już tłumaczymy dlaczego.

Musisz wiedzieć, że wszystkie przesyłki, nawet biznesowe wewnątrz Unii Europejskiej, są zwolnione z wielu opłat – w tym z cła i podatków. Najczęściej są one zawierane na fakturach między kontrahentami, dlatego w przypadku przesyłki do Finlandii, nie trzeba się martwić o dodatkowe formalności.

O czym warto pamiętać, nadając paczkę

Niezależnie czy nadajemy paczkę do Finlandii czy innego kraju wewnątrz wspólnoty, należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim – wybór właściwej wielkości i gabarytu. Możemy przecież wysłać list z umową, małą paczkę z próbkami lub całą paletę z gotowymi produktami do dystrybucji przez partnera z kraju Świętego Mikołaja.

Drugim krokiem jest właściwe zapakowanie paczki i jej zabezpieczenie, aby w trakcie drogi nie doszło do niespodzianek, których nie chcemy doświadczać. Pamiętaj o odpowiednim oklejeniu paczki, jeżeli w środku znajdują się elementy szklane lub bardzo delikatne – to znak dla kuriera, aby umieścił ją w bezpiecznym miejscu na pace samochodu.

kurier finlandia

Jak wybrać taniego kuriera do Finlandii

Nie sposób jest nadać paczkę do Finlandii, sztuką jest znalezienie najtańszej i najszybszej opcji dostępnej w ofercie przewoźników. Na szczęście nie trzeba daleko szukać, a wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową FastPost.pl – czyli brokera kurierów międzynarodowych, który w ciągu zaledwie kilku minut wygeneruje gotową etykietę i wyśle informacje do kuriera, aby odebrał gotową paczkę. Jak to działa?

Wystarczy wpisać odpowiednie dane – wymiar paczki, miejsce docelowe oraz odbioru, aby w kolejnym kroku wybrać najkorzystniejszą ofertę, która dostępna jest na trasie Polska – Finlandia. Po zatwierdzeniu adresów, opłaceniu zamówienia, na maila zostanie wysłana gotowa do drogi etykieta. Teraz tylko poczekać na taniego kuriera do Finlandii i gotowe!

Zamawiając kuriera do Finlandii pamiętaj:

– o właściwym wpisaniu adresu docelowego

– pozostawieniu danych kontaktowych do Ciebie, jak i odbiorcy – umieszczeniu i zabezpieczeniu etykiety, aby była czytelna aż do odbioru przez mieszkańca Finlandii

Polecane artykuły
Usługi kurierskieZ branży

Jak firmy transportowe przygotowują się do BREXITu?

Firmy kurierskieUsługi kurierskieZ branży

UPS przygotowuje się do BREXITu – jak będzie wyglądać wymiana handlowa?

Firmy kurierskieUsługi kurierskieZ branży

Jak DPD przygotowuje się do BREXITu?

Usługi kurierskie

Przesyłki kurierskie do Estonii