Usługi kurierskie

Jak wysłać paczkę do Finlandii

kurier polska finlandia

Finlandia może nie jest częstym kierunkiem, który widnieje na etykietach kurierskich. Dlatego też niekiedy pojawia się problem z szybkim dostarczeniem przesyłki w północnym kierunku Europy. Na szczęście korzystając ze sprawdzonych dostawców, nie będziesz mieć tego problemu, a już tłumaczymy dlaczego.

Musisz wiedzieć, że wszystkie przesyłki, nawet biznesowe wewnątrz Unii Europejskiej, są zwolnione z wielu opłat – w tym z cła i podatków. Najczęściej są one zawierane na fakturach między kontrahentami, dlatego w przypadku przesyłki do Finlandii, nie trzeba się martwić o dodatkowe formalności.

O czym warto pamiętać, nadając paczkę

Niezależnie czy nadajemy paczkę do Finlandii czy innego kraju wewnątrz wspólnoty, należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim – wybór właściwej wielkości i gabarytu. Możemy przecież wysłać list z umową, małą paczkę z próbkami lub całą paletę z gotowymi produktami do dystrybucji przez partnera z kraju Świętego Mikołaja.

Drugim krokiem jest właściwe zapakowanie paczki i jej zabezpieczenie, aby w trakcie drogi nie doszło do niespodzianek, których nie chcemy doświadczać. Pamiętaj o odpowiednim oklejeniu paczki, jeżeli w środku znajdują się elementy szklane lub bardzo delikatne – to znak dla kuriera, aby umieścił ją w bezpiecznym miejscu na pace samochodu.

kurier finlandia

Jak wybrać taniego kuriera do Finlandii

Nie sposób jest nadać paczkę do Finlandii, sztuką jest znalezienie najtańszej i najszybszej opcji dostępnej w ofercie przewoźników. Na szczęście nie trzeba daleko szukać, a wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową FastPost.pl – czyli brokera kurierów międzynarodowych, który w ciągu zaledwie kilku minut wygeneruje gotową etykietę i wyśle informacje do kuriera, aby odebrał gotową paczkę. Jak to działa?

Wystarczy wpisać odpowiednie dane – wymiar paczki, miejsce docelowe oraz odbioru, aby w kolejnym kroku wybrać najkorzystniejszą ofertę, która dostępna jest na trasie Polska – Finlandia. Po zatwierdzeniu adresów, opłaceniu zamówienia, na maila zostanie wysłana gotowa do drogi etykieta. Teraz tylko poczekać na taniego kuriera do Finlandii i gotowe!

Zamawiając kuriera do Finlandii pamiętaj:

– o właściwym wpisaniu adresu docelowego

– pozostawieniu danych kontaktowych do Ciebie, jak i odbiorcy – umieszczeniu i zabezpieczeniu etykiety, aby była czytelna aż do odbioru przez mieszkańca Finlandii

Polecane artykuły
PoradnikUsługi kurierskie

Kurier Polska - Luksemburg

O FastPost.plUsługi kurierskieZ branży

Jak wybrać kuriera dla biznesu motoryzacyjnego

O FastPost.plUsługi kurierskie

Jak wybrać kuriera dla sklepu internetowego?

O FastPost.plUsługi kurierskie

Jak naliczane są opłaty za paczki zagraniczne?