Usługi kurierskie

Wysyłka paczek do Bułgarii

Bułgaria – kraj perspektyw dla przedsiębiorczych Polaków

Słoneczna Bułgaria jest nie tylko kierunkiem wakacyjnych wojaży, ale coraz częściej znajduje się na mapie polskich przedsiębiorców. Z jednej strony kraj prężnie się rozwija i jest to duża szansa dla producentów i przedstawicieli z całego świata, z drugiej – jest to okno na Azję, które można sprytnie wykorzystać! Zobacz o czym warto pamiętać, wchodząc w biznesowe relacje z Bułgarami.

Sielanka, beztroska – niewątpliwie z tym kojarzy się region turystyczny. Jeżeli jednak myślisz, że strefa biznesowa jest podobna, nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Rząd wprowadził szereg restrykcyjnych przepisów i reguł, które silnie i wyraźnie bronią interesów swoich rodaków. Dlatego każda umowa powinna być sporządzona na dokumencie, a jej warunki zawsze dotrzymane. Czy jednym z nich jest szybka wysyłka kurierem do Bułgarii? Zobacz, w jaki sposób zrealizujesz ten postulat, bez większych problemów.

Jaki kurier do Bułgarii – sprawdź gdzie szukać właściwego przewoźnika

Pamiętaj, że terminowość i dotrzymywanie warunków umowy to podstawa do udanych relacji biznesowych z Bułgarami. Dlatego musisz ostrożnie dobierać każdego wykonawcę ze swojej strony – w tym także kuriera. Nie chcesz chyba dopuścić do opóźnień, które znajdą swoje odzwierciedlenie w postaci kar umownych i niższych faktur, prawda?

Najlepiej jest porównać oferty przewoźników. Możesz to zrobić m.in. na stronie FastPost.pl. Dużą zaletą serwisu jest możliwość sprawdzenia cen, zanim przejdziesz do finalizacji procesu. W dodatku każdy przewóz paczki Polska-Bułgaria określa szacowany czas realizacji zamówienia. Jest to bardzo pomocne, gdy naglą Cię terminy i chcesz wszystko dopasować w taki sposób, aby proces logistyczny był wykorzystany w 100%!

Korzystając z brokera kurierskiego masz pewność, że usługa będzie zrealizowana z dokładnością – obowiązuje tu bowiem regulamin serwisu, jak i kuriera. W dodatku po finalizacji całego procesu otrzymasz nie tylko list przewozowy, ale także fakturę VAT.

Wysyłając paczkę do Bułgarii pamiętaj, że..

– Bułgaria należy do Unii Europejskiej, więc jesteś zwolniony z obowiązków celnych

– Bułgaria respektuje prawo, dlatego przewożąc materiały niebezpieczne (ale dopuszczalne do transportu) musisz posiadać właściwe dokumenty i opakowania

– nie wysyłaj w paczce produktów, które są nielegalne, w przypadku kontroli grożą Ci kary i sankcje prawne

Polecane artykuły
PoradnikUsługi kurierskie

Kurier Polska - Luksemburg

O FastPost.plUsługi kurierskieZ branży

Jak wybrać kuriera dla biznesu motoryzacyjnego

O FastPost.plUsługi kurierskie

Jak wybrać kuriera dla sklepu internetowego?

O FastPost.plUsługi kurierskie

Jak naliczane są opłaty za paczki zagraniczne?