Usługi kurierskie

Przesyłki kurierskie na Cypr

przesyłki kurierskiego na cypr

Dla wielu Polaków Cypr kojarzy się z pięknym miejscem do wypoczynku wakacyjnego. Na wyspie przez większość dni w roku panują wysokie temperatury. Ładna okolica, mnóstwo atrakcji i piaszczyste plaże. Jednak kraj ma też inną tajemnicę, którą znają przede wszystkim biznesmeni – jest rajem podatkowym, który przyciąga do siebie nie tylko najbogatszych, ale i.. oszczędnych!

Cypr ogólnie jest bardzo nieformalnym miejscem. Jadąc tam, mamy wrażenie, że każdy się z każdym zna. Lubią żartować, nie boją się dotyku, uścisku dłoni czy uśmiechu. Mieszkańcy wyspy są radości i szczęśliwi – w końcu mają ku temu tak wiele powodów. Należą do Unii Europejskiej i wciąż chwalą się statusem raju podatkowego, nakładając minimalne daniny (nie przekraczające 5%) dla swoich rezydentów. Nic więc dziwnego, że wiele firm ma tutaj swoje siedziby i tak często szukamy taniego kuriera na Cypr, celem wysłania próbek dla zagranicznych kontrahentów czy gotowych towarów.

paczki lotnicze na cypr

ABC biznesowe – jak robić interesy, jak wysłać kuriera na Cypr, jak rozliczać dokumenty?

Jak już zostało wspomniane, zawieranie transakcji biznesowych z rezydentami Cypru jest bardzo proste. W dodatku kraj należy do Unii Europejskiej, stąd chociażby faktury wystawiamy z 0% podatku VAT, bo jest on rozliczany przez drugą stronę. Łatwo też podpisać umowy i szybko zyskać sympatię swoich nowych wspólników. Jednak pojawia się zagwozdka – jak wysłać kuriera na Cypr? W końcu jest to wyspa, położona tak daleko, a decydujący jest czas i koszt!

Nic łatwiejszego! Pamiętaj o serwisie internetowym FastPost.pl, gdzie bez większego problemu nadasz wszelkie paczki – od drobnych listów, przez paczki, na paletach kończąc. Od początku do końca system prowadzi za rękę, przechodząc przez kolejne formalności jak – adresy, wymiary i waga przesyłki czy dostępna oferta przewoźników i dokładny koszt wysyłki. Tym samym znajdziesz szybko taniego kuriera na Cypr.

Nie zapomnij też, że mimo iż Cypr jest rajem podatkowym, to obowiązującą walutą jest ta europejska – euro. Nie musisz się martwić o formalności czy odprawę celną z uwagi na fakt członkostwa w UE.

Przy wysyłaniu paczki pamiętaj o:

– zabezpieczeniu przedmiotu przesyłki – użyj folii lub tworzywa sztucznego bądź kartonowych wypełniaczy

– dokładnie zapakuj paczkę używając odpowiednich kartonów i taśmy

– nie zapomnij nakleić listu przewozowego w widocznym miejscu– możesz użyć dodatkowych oznaczeń, gdy przesyłasz delikatne materiały bądź szkło

Polecane artykuły
Usługi kurierskieZ branży

Jak firmy transportowe przygotowują się do BREXITu?

Firmy kurierskieUsługi kurierskieZ branży

UPS przygotowuje się do BREXITu – jak będzie wyglądać wymiana handlowa?

Firmy kurierskieUsługi kurierskieZ branży

Jak DPD przygotowuje się do BREXITu?

Usługi kurierskie

Przesyłki kurierskie do Estonii