Usługi kurierskie

Przesyłki kurierskie na Cypr

przesyłki kurierskiego na cypr

Dla wielu Polaków Cypr kojarzy się z pięknym miejscem do wypoczynku wakacyjnego. Na wyspie przez większość dni w roku panują wysokie temperatury. Ładna okolica, mnóstwo atrakcji i piaszczyste plaże. Jednak kraj ma też inną tajemnicę, którą znają przede wszystkim biznesmeni – jest rajem podatkowym, który przyciąga do siebie nie tylko najbogatszych, ale i.. oszczędnych!

Cypr ogólnie jest bardzo nieformalnym miejscem. Jadąc tam, mamy wrażenie, że każdy się z każdym zna. Lubią żartować, nie boją się dotyku, uścisku dłoni czy uśmiechu. Mieszkańcy wyspy są radości i szczęśliwi – w końcu mają ku temu tak wiele powodów. Należą do Unii Europejskiej i wciąż chwalą się statusem raju podatkowego, nakładając minimalne daniny (nie przekraczające 5%) dla swoich rezydentów. Nic więc dziwnego, że wiele firm ma tutaj swoje siedziby i tak często szukamy taniego kuriera na Cypr, celem wysłania próbek dla zagranicznych kontrahentów czy gotowych towarów.

paczki lotnicze na cypr

ABC biznesowe – jak robić interesy, jak wysłać kuriera na Cypr, jak rozliczać dokumenty?

Jak już zostało wspomniane, zawieranie transakcji biznesowych z rezydentami Cypru jest bardzo proste. W dodatku kraj należy do Unii Europejskiej, stąd chociażby faktury wystawiamy z 0% podatku VAT, bo jest on rozliczany przez drugą stronę. Łatwo też podpisać umowy i szybko zyskać sympatię swoich nowych wspólników. Jednak pojawia się zagwozdka – jak wysłać kuriera na Cypr? W końcu jest to wyspa, położona tak daleko, a decydujący jest czas i koszt!

Nic łatwiejszego! Pamiętaj o serwisie internetowym FastPost.pl, gdzie bez większego problemu nadasz wszelkie paczki – od drobnych listów, przez paczki, na paletach kończąc. Od początku do końca system prowadzi za rękę, przechodząc przez kolejne formalności jak – adresy, wymiary i waga przesyłki czy dostępna oferta przewoźników i dokładny koszt wysyłki. Tym samym znajdziesz szybko taniego kuriera na Cypr.

Nie zapomnij też, że mimo iż Cypr jest rajem podatkowym, to obowiązującą walutą jest ta europejska – euro. Nie musisz się martwić o formalności czy odprawę celną z uwagi na fakt członkostwa w UE.

Przy wysyłaniu paczki pamiętaj o:

– zabezpieczeniu przedmiotu przesyłki – użyj folii lub tworzywa sztucznego bądź kartonowych wypełniaczy

– dokładnie zapakuj paczkę używając odpowiednich kartonów i taśmy

– nie zapomnij nakleić listu przewozowego w widocznym miejscu– możesz użyć dodatkowych oznaczeń, gdy przesyłasz delikatne materiały bądź szkło

Polecane artykuły
PoradnikUsługi kurierskie

Kurier Polska - Luksemburg

O FastPost.plUsługi kurierskieZ branży

Jak wybrać kuriera dla biznesu motoryzacyjnego

O FastPost.plUsługi kurierskie

Jak wybrać kuriera dla sklepu internetowego?

O FastPost.plUsługi kurierskie

Jak naliczane są opłaty za paczki zagraniczne?